مایع ظرفشویی نفیس اولین هدیه جو بایدن به همسرش

،مانند کل بازار مواد شیمیایی خانگی مایع ظرفشویی نفیس دارای طیف متنوعی از محصولات هستند. بنابراین مردم چگونه یک محصول خاص را انتخاب می کنند؟ وقتی وارد یک فروشگاه می شوید، یکی از اولین چیزهایی که کم و بیش آگاهانه به آن توجه می کنید، ظاهر محصول است.

سه مکانیسم اصلی برای از بین بردن کثیفی از سطوح سخت وجود دارد. اینها شامل اقدامات شیمیایی، مکانیکی و شوینده است. شستشوی دستی ظروف عمدتاً با عمل مکانیکی و با استفاده از آب گرم و مواد شوینده انجام می شود.

نقش مهمی در دستیابی به محصولی با پارامترهای مورد انتظار انتخاب سورفکتانت ها ایفا می کند . مایعات ظرفشویی حاوی مقدار کمی سورفکتانت آمفوتریک آنیونی، غیریونی و غیریونی هستند .

مواد اولیه معمولاً به عنوان ماده اولیه محصول یافت می شوند و مسئول خیس کردن، چربی زدایی و کف کردن هستند. سورفکتانت های غیر یونی خواص عملکردی مایعات را بهبود می بخشند، بنابراین به عنوان سورفکتانت های کمکی عمل می کنند.

در نهایت، نقش سورفکتانت‌های آمفوتریک تنظیم ویسکوزیته و بهبود خواص کف‌کنندگی است .

مایع

علاوه بر مواد گفته شده، محصولات ظرفشویی دستی حاوی مواد افزودنی زیادی نیز هستند که نه تنها اثربخشی محصول را افزایش می دهند، بلکه شفافیت، رنگ یا رایحه را نیز به آن می بخشند.

مایعات ظرفشویی همانطور که از نام آن پیداست در درجه اول برای تمیز کردن ظروف کثیف به خدمت ما می آیند. با این حال، شایان ذکر است که آنها کاربردهای بسیار بیشتری دارند.

می توانید از مایع ظرفشویی برای از بین بردن لکه های چرب انواع سطوح مانند پارچه، کف آشپزخانه، کف حمام، کابینت آشپزخانه و سنگ فرش استفاده کنید.

علاوه بر این، در ترکیب با آب، هنگام تمیز کردن فرش ها، پنجره ها، مبلمان باغ، مبلمان پاسیو، اقلام پلاستیکی، جواهرات و به عنوان مایع شوینده شیشه جلو به خوبی کار می کند و در ترکیب با جوش شیرین، اشیاء روزمره ساخته شده از فولاد ضد زنگ را کاملا تمیز می کند.

به این ترتیب می توانید بسیاری از چیزها را کاملا تمیز کنید و تجمع گرد و غبار را کاهش دهید. اما این همه ماجرا نیست! بسیاری از مردم در خانه با مگس میوه دست و پنجه نرم می کنند.

مقداری آب، سرکه و چند قطره مایع ظرفشویی می تواند به شما در حل مشکل کمک کند. یکی دیگر از کاربردهای این محصولات مبارزه با علف های هرز است. وقتی مایع ظرفشویی را با سرکه و نمک مخلوط کنید، یک داروی موثر برای از بین بردن گیاهان ناخواسته به دست خواهید آورد.

همانطور که می بینید، مواد شوینده ظرفشویی کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به نامشان دارند، بنابراین همیشه خوب است که تعدادی از آنها را بشناسید